Boska rzecz…
dawać

„Miłość miłosierna we wzajemnych stosunkach ludzi – pisał św. Jan Paweł II w encyklice Dives in misericordia – nigdy nie pozostaje aktem jednostronnym. Nawet w wypadkach, w których wszystko zdawałoby się wskazywać na to, że jedna strona tylko obdarowuje, daje – a druga tylko otrzymuje, bierze (…)”

(Jan Paweł II  Dives in misericordia)


20150301_124456Szczęść Boże!

   Pozdrawiam ciepło z Weluli! Wiele osób pyta się mnie co ja w ogóle tam robię… Otóż dużą cześć mojego czasu poświęcam na naukę języka indonezyjskiego i ciągle też angielskiego… Poznaję okolice, kulturę i potrzeby mieszkańców. Razem z całą moją wspólnotą sióstr zwróciłyśmy szczególną uwagę na pewną część naszej miejscowości, gdzie mieszkają emigranci z Timoru Wschodniego. Stało się to po tragicznej informacji, która do nas dotarła w ostatni dzień 2014 roku. Otóż w jednej z tych rodzin zmarło dwóch braci, dzień po dniu, mieli po kilkanaście lat. Jak się okazało, chorowali na malarię; tata, który wychowuje ich sam, nie miał pieniędzy na lekarstwa, ani na zapłacenie szpitala, nie mieli co jeść i nie dali rady przezwyciężyć tej ciężkiej choroby. Niestety, do nas ta wiadomość dotarła za późno. Osoby te żyją trochę na uboczu Weluli… Zaczęłyśmy ich poznawać bliżej… okazało się, że nie mają stałej pracy, nie mają ziemi na choćby mały ogródek, nie mają wody… nie mają podstawowych środków do życia. Zastanawiając się co zrobić, powstał projekt wspólnoty rolniczej. W załączniku opis projektu i kilka zdjęć…


http://klaretynki.pl/category/centrum-misyjne-pobres/


Proszę przede wszystkim o modlitwę w intencji realizacji tego projektu, a jeśli możecie go wesprzeć finansowo, będę wdzięczna w imieniu naszych ubogich przyjaciół, którzy przez konsekwencje wojny zostali pozbawieni wszystkiego. Jeśli znacie osoby, które mogłyby pomóc,  proszę przedstawcie im ten projekt.

Pozdrawiam gorąco…

 Z darem modlitwy

 s. Joanna Dresler

VideoClip na cześć naszej Założycielki – Sługi Bożej Matki Leonii Milito

1% dla Lenki

ads

Archiwum