Wolontariat

Nasza wspólnota Misjonarek Klaretynek w Aleksandrii zaprasza Cię

do wzięcia udziału w projekcie wolontariatu misyjnego

O co chodzi?? Z czym to się je? 🙂

Cel – projekt ma na celu konkretną pomoc misji naszego Zgromadzenia Misjonarek Św. Antoniego Marii Klareta w Indonezji.

Chodzi o pasjonujące doświadczenie – możliwość nawiązania nowych relacji, dzielenia życia misyjnego, zaangażowania się w służbę społeczności poprzez ewangelizację i przeróżne projekty rozwojowe, odkrycia wyjątkowości i bogactwa innych kultur i odmiennej rzeczywistości, uczestnictwa w konkretnym wsparciu misji w Indonezji, zaangażowania się w życie.

Dla kogo? – projekt “Missio Weluli” skierowany jest do ludzi młodych! Do Ciebie!! 🙂 Projekt pomoże Ci w uformowaniu ducha twórczej adaptacji, gotowości do słuchania i współpracy, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dobrej dawki pokory, wolności od zbyt wysokich oczekiwań, takich jak roszczenie do zmiany wszystkiego w krótkim czasie, akceptacji inności i radosnego przyjęcia rzeczywistości.

Czy konieczny jest wyjazd do Indonezji? – możesz zaangażować się w projekt bez konieczności wyjazdu. Pomożesz w różnych inicjatywach na rzecz naszej misji w Indonezji, które poprowadzimy tutaj w kraju.

Przygotowanie i realizacja – aby móc uczestniczyć w projekcie musisz mieć ukończone 18 lat. Zostaniesz zaproszony do wzięcia udziału w procesie przygotowawczym, który potrwa od stycznia do czerwca i obejmie comiesięczne spotkania w naszym domu Zgromadzenia w Aleksandrii, k. Częstochowy (zarówno dla tych, którzy zdecydują się na wyjazd do Indonezji jak i dla tych, którzy będą uczestniczyć tylko w fazie krajowej). Nasza wspólnota, we współpracy z zarządem Prowincji Europejskiej i odpowiedzialną za misję w Weluli, zapewni program przygotowawczy i szkoleniowy: m.in. przygotowanie i realizacja inicjatyw na rzecz misji w Weluli; poznanie rzeczywistości Indonezji oraz tamtejszej społeczności; zdobycie koniecznych postaw, które pomogą Ci w twórczym uczestnictwie w projekcie i pozwolą lepiej przeżyć to doświadczenie.

Na ile wyjadę? – wolontariat misyjny wymaga co najmniej dwóch tygodni pobytu na misji (zgodnie z potrzebami i możliwościami społeczności Weluli), tak aby umożliwić Ci sensowne i wzbogacające przeżycie tego doświadczenia. Dodatkowo czas podróży w obie strony zajmie ok. tygodnia.

Start – Pierwsze spotkanie projektu na ten rok to 26 stycznia 2019 (sobota).

Chcesz dołączyć do nas, aby razem tworzyć kawałek lepszego świata? Czekamy! 🙂 

Szczegółowe informacje pod numerem: 572 035 609 lub 724 914 312.

VideoClip na cześć naszej Założycielki – Sługi Bożej Matki Leonii Milito

Być Misjonarką Klaretynką :)

Liturgia

ads

Archiwum