Klaretyński Wolontariat Misyjny

Nasza wspólnota Misjonarek Klaretynek w Aleksandrii prowadzi

Projekt wolontariatu misyjnego "Missio Weluli"

 

O co chodzi?? Z czym to się je? 🙂

Cel„Missio Weluli” to projekt wolontariatu misyjnego kilkunastu młodych ludzi z całej Polski, którzy razem z nami chcą nieść pomoc tam gdzie jej potrzeba. Teraz nasz cel to mała wioska w Indonezji – WELULI, gdzie od lat posługują nasze siostry.

Chodzi o pasjonujące doświadczenie – możliwość nawiązania nowych relacji, dzielenie życia misyjnego, zaangażowanie się w służbę społeczności poprzez ewangelizację i przeróżne projekty rozwojowe, odkrycie wyjątkowości i bogactwa innych kultur i odmiennej rzeczywistości, uczestnictwo w konkretnym wsparciu misji w Indonezji, zaangażowanie się w życie.

Dla kogo? – projekt “Missio Weluli” skierowany jest do ludzi młodych! Projekt pomaga w uformowaniu ducha twórczej adaptacji, gotowości do słuchania i współpracy, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dostarcza dobrej dawki pokory, uczy wolności od zbyt wysokich oczekiwań, takich jak roszczenie do zmiany wszystkiego w krótkim czasie, akceptacji inności i radosnego przyjęcia rzeczywistości.

Więcej

Dlaczego akurat Weluli?!

Wspólnota naszych sióstr w Indonezji, co roku powiększa się, obecnie na wyspie Timor znajdują się trzy misyjne wspólnoty: w Weluli niedaleko miasta Atambua, w Oebelo nowotworzonym sanktuarium katolickim opodal miasta Kupang, oraz w Matani również w Kupang. Każde z tych trzech miejsc jest szczególne, gdzie nasze siostry klaretynki starają się wspomagać miejscową ludność duchowo oraz materialnie.

Więcej

W tym roku wraz z wolontariuszami pomagaliśmy misji w Weluli. Po zebraniu funduszy na potrzeby projektu i przygotowaniu grupy wolontariuszy do wyjazdu, towarzyszyliśmy i pomagaliśmy drugiemu człowiekowi w realnej potrzebie, służąc swoim czasem, swoimi talentami, a przede wszystkim otwartym sercem.

Oto nasz MISYJNY TEAM:

Biorąc pod uwagę potrzeby misji w Weluli i jednocześnie możliwości, talenty oraz wykształcenie każdego z wolontariuszy, w naszym PROJEKCIE, oprócz włączenia się w codzienną działalność misyjną w Weluli, mieliśmy wyszczególnione dodatkowe punkty działania:

1 spotkania uświadamiająco-formacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych nt. higieny osobistej i własnego otoczenia oraz potrzeby stosowania zróżnicowanej diety, itp. Spotkania w formie zajęciowo-zabawowej przygotowane i poprowadzone przez nasze dwie studentki Pedagogiki – Agnieszka i Justyna.

2zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży poprowadzone przez Weronikę – studentkę Akademii Sztuk Pięknych.

3warsztaty muzyczne dla dyrygentów chórów parafialnych prowadzili: Julia – uczennica szkoły muzycznej, Magda – doświadczony muzyk oraz ks. Mateusz – dyrygent Scholii Liturgicznej Domine Jesu.

4 spotkania ewangelizacyjno-katechetyczne oraz materiał filmowy projektu przygotowywał i realizował Piotr – student teologii oraz absolwent Akademii Filmu i Telewizji.

Choć nasze doświadczenie misyjne w Weluli już dobiegło końca to sam projekt trwa nadal. Grupa się rozszerza o kolejnych wolontariuszy, którzy pragną działać misyjnie. Obecnie w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych biorą udział także nowi młodzi wolontariusze, którzy w tym roku (w drugiej połowie sierpnia) zostaną posłani znów do Weluli.


Polub nasz Fanpage Wrzuć do puli na Weluli, gdzie na bieżąco informujemy o postępach Projektu.

Dziękujemy za wszelką modlitwę i pomoc w naszych działaniach. Niech Pan Ci zawsze błogosławi!!

Jeśli pragniesz nas wesprzec finansowo to możesz to uczynić wpłacając na nasze konto:

BNP PARIBAS
Nr konta: 42 1600 1462 1882 8159 9000 0001
Tytuł: wolontariat

Możesz się z nami skontaktować pod tym adresem: wolontariatmisyjnymc@gmail.com  

VideoClip na cześć naszej Założycielki – Sługi Bożej Matki Leonii Milito

1% dla Lenki

ads

Archiwum