Wolontariat

Nasza wspólnota Misjonarek Klaretynek w Aleksandrii zaprasza Cię

do wzięcia udziału w projekcie wolontariatu misyjnego

„Missio Weluli”

O co chodzi?? Z czym to się je? 🙂

Cel – projekt ma na celu konkretną pomoc misji naszego Zgromadzenia Misjonarek Św. Antoniego Marii Klareta w Indonezji.

Chodzi o pasjonujące doświadczenie – możliwość nawiązania nowych relacji, dzielenia życia misyjnego, zaangażowania się w służbę społeczności poprzez ewangelizację i przeróżne projekty rozwojowe, odkrycia wyjątkowości i bogactwa innych kultur i odmiennej rzeczywistości, uczestnictwa w konkretnym wsparciu misji w Indonezji, zaangażowania się w życie.

Dla kogo? – projekt “Missio Weluli” skierowany jest do ludzi młodych! Do Ciebie!! 🙂 Projekt pomoże Ci w uformowaniu ducha twórczej adaptacji, gotowości do słuchania i współpracy, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dobrej dawki pokory, wolności od zbyt wysokich oczekiwań, takich jak roszczenie do zmiany wszystkiego w krótkim czasie, akceptacji inności i radosnego przyjęcia rzeczywistości.

Czy konieczny jest wyjazd do Indonezji? – możesz zaangażować się w projekt bez konieczności wyjazdu. Pomożesz w różnych inicjatywach na rzecz naszej misji w Indonezji, które poprowadzimy tutaj w kraju.

Przygotowanie i realizacja – aby móc uczestniczyć w projekcie musisz mieć ukończone 18 lat. Zostaniesz zaproszony do wzięcia udziału w procesie przygotowawczym, który potrwa od grudnia do czerwca i obejmie comiesięczne spotkania w naszym domu Zgromadzenia w Aleksandrii (zarówno dla tych, którzy zdecydują się na wyjazd do Indonezji jak i dla tych, którzy będą uczestniczyć tylko w fazie krajowej). Nasza wspólnota, we współpracy z zarządem Prowincji Europejskiej i odpowiedzialną za misję w Weluli, zapewni program przygotowawczy i szkoleniowy: m.in. przygotowanie i realizacja inicjatyw na rzecz misji w Weluli; poznanie rzeczywistości Indonezji oraz tamtejszej społeczności; zdobycie koniecznych postaw, które pomogą Ci w twórczym uczestnictwie w projekcie i pozwolą lepiej przeżyć to doświadczenie.

Start – pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 7-9 grudnia 2018. Nie zastanawiaj się czy przyjechać. Przyjedź, aby razem z nami tworzyć kawałek lepszego świata. Czekamy! 🙂 

(Jeśli ten termin Ci nie odpowiada, możesz dołączyć do projektu w styczniu. Data styczniowego spotkania będzie jeszcze podana).

 

VideoClip na cześć naszej Założycielki – Sługi Bożej Matki Leonii Milito

Być Misjonarką Klaretynką :)

Liturgia

ads

Archiwum