Wystawa „Spotkanie z Janem Pawłem II”

Wystawa w szkole w Aleksandrii „Spotkanie z Janem Pawłem II”

Dzień po kanonizacji Jana Pawła II, 28 kwietnia w szkole w Aleksandrii została otwarta wystawa zdjęć Jana Pawła II podczas jego wizyt na Jasnej Górze, ze zbiorów autorstwa Zdzisława Sowińskiego, reżysera, operatora filmowego i fotografa. Głównym organizatorem wystawy był Pan Zbigniew Bonarski

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych: wicewójt Madaleną Jarosz-Wawrzyńczak, radny powiatu częstochowskiego Mieczysławem Chudzikiem, przedstawiciele Rady Gminy na czele z przewodniczącym Marcinem Poleszczukiem, następnie proboszcz Parafii w Aleksandrii ks. Henryk Pacud, dyrektorzy szkół Gminy Konopiska, przedstawiciele instytucji i firm współpracujących ze szkołą  oraz nauczyciele i rodzice.

Projekt spotkań z Janem Pawłem II,  zawierał w sobie trzy istotne elementy: sztukę wyrażoną za pomocą fotografii z sześciu wizyt Jana Pawła II na Jasnej Górze, świadectwo życia i świętości Jana Pawła II opowiedziane przez osoby, które zetknęły się z Papieżem, oraz elementy audiowizualne wyrażone poprzez projekcję filmową. Dodatkowym elementem wystawy była wypożyczona z Muzeum Jana Pawła II w Częstochowie gablota z cennymi okolicznościowymi medalami i monetami z wizerunkiem Papieża.

Na spotkaniu swoimi świadectwami ze spotkań z Janem Pawłem II podzielili się: s. Joanna Dresler MC oraz fotograf Zdzisław Sowiński. W następnych dniach wystawę zwiedzała młodzież  ze szkół gimnazjalnych Hutek i Konopisk oraz dzieci z naszego przedszkola „Antoś”. Po wystawie oprowadzała uczniów i nauczycieli s. Joanna Dresler. W piątek 2 maja wystawę mogli obejrzeć mieszkańcy Aleksandrii i okolic.

VideoClip na cześć naszej Założycielki – Sługi Bożej Matki Leonii Milito

1% dla Lenki

ads

Archiwum